Leks: Informacje o firmie

Od 1989 roku...

Marka Leks zaistniała na rynku w 1989 r. Pierwszy zakład produkcyjny zlokalizowany był w Sulęcinie, a jego głównymi klientami byli mieszkańcy powiatu sulęcińskiego. Obecnie odbiorcami produktów firmy Leks są mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

Szeroki asortyment

Produkujemy 300 rodzajów różnorodnego asortymentu: pieczywa, ciast oraz wyrobów półcukierniczych. Wszystkie produkty przygotowywane są w trzech nowoczesnych, stale modernizowanych, zakładach produkcyjnych znajdujących się w Sulęcinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Tarnowie Byckim.

Najwyższe standardy

Zgodnie ze standardami firmy Leks Sp. z o. o. w każdym z zakładów kładziony jest nacisk na osiąganie najwyższego poziomu jakości na każdym etapie produkcji. Dostawcami surowców są tylko sprawdzone hurtownie, posiadające certyfikaty ISO i HACCP.

Składniki najwyższej jakości powierzane są w ręce wyspecjalizowanej kadry pracowniczej, a wyprodukowane przez nich spełniające ściśle określone wymogi produkty, przekazywane są do odbiorców z pełną dbałością o dostarczenie towaru w idealnym stanie.

Nowoczesna flota

Aby było to możliwe, głównym trzonem naszej floty transportowej są pojazdy o rocznikach 2015 i 2016. Samochody-chłodnie posiadają nowoczesne, dwufunkcyjne agregaty chłodnicze z rejestratorami temperatury, co umożliwia pełny monitoring warunków przewozu produktów spożywczych.

Z uwagi na szeroki zakres terytorialny nasze pojazdy są stopniowo specjalizowane – pojazdy o podwyższonym tonażu, wyposażone w windę rozładunkową, przeznaczone są na dalsze trasy, natomiast samochody o mniejszym gabarycie, a dzięki temu mobilniejsze, przeznaczone są na trasy południowe (górskie).

Ciągły rozwój

Zasadniczą filozofią firmy Leks Sp. z o. o. jest nieustanny rozwój – nie tylko zakładów i maszyn, ale także pracowników. W tym celu organizujemy różnego rodzaju szkolenia. W ramach najnowszego z nich pt. „Budowa strategii rozwoju Leks Sp. z o.o. na lata 2016-2020 r.”, po raz pierwszy udało nam się zgromadzić w jednym miejscu pracowników ze wszystkich trzech zakładów.

Dzięki temu, pojawiła się szansa integracji i większego poczucia wspólnoty między zakładami. Możliwość grupowego rozmawiania o problematycznych kwestiach, aktualnych i przyszłych zadaniach, a w efekcie okazja do realnego wpływu na tworzoną strategię firmy, jest dla pracowników potwierdzeniem tego, jak ważna jest dla nas ich opinia.

Historia w skrócie

Opinie i badania

Certyf Ncez

Instytut Żywności i Żywienia

Produkty z mąki 2ab posiadają pozytywną opinię Instytutu Żywności i Żywienia w zakresie:

  • Braku zawartości glutenu D w produktach z mąki 2AB.
  • Wykorzystania produktów z pszenicy AB w diecie osób z zespołem jelita drażliwego.
  • Potwierdzenia, że pszenica AB charakteryzuje się niższą zawartością FODMAP w porównaniu do innych gatunków pszenic
Certyf Instmatkidz

Instytut Matki i Dziecka

Pozytywna opinia produktów Leks2ab wydana przez Instytut Matki i Dziecka.

Szczegóły na epozytywnaopinia.pl

Certyf Monash

Monash University Low FODMAP Certified

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Monash z Austalii potwierdzają niską zawartość FODMAP w produktach z mąki 2ab.

Certyf Umlublin

Opinia dr. Zbigniewa Marca z UM w Lublinie

Uzasadnionym wydaje się stwierdzenie, że badanemu pieczywu można przypisać cechy żywności funkcjonalnej, czy może bardziej precyzyjnie prozdrowotnej.

W konkluzji można też pokusić się o stwierdzenie iż pieczywu z pradawnych odmian pszenicy można przypisać cechy charakterystyczne dla modnego ostatnio medialnie „SUPERFOODS

Nagrody

Firma Leks Sp. z o.o. w swoim 30-letnim stażu na rynku w branży piekarniczo-cukierniczej może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, z których największym jest satysfakcja i zaufanie klientów.

Potwierdzeniem stabilnej pozycji na rynku jest coroczne zdobywanie prestiżowych odznaczeń takich jak Diamenty Forbesa czy zdobywanie miana Lubuskiego Lidera Biznesu.

Nasze wypieki z pradawnej pszenicy Leks2ab zostały docenione przez kapitułę konkursu Nasze Dobre Lubuskie 2018 – I miejsce dla chleba z pradawnej pszenicy z gryką tatarką.

Sukces powtórzyliśmy w konkursie Doceń Polskie – chleb z pradawnej pszenicy 2ab gryką tatarką oraz bułka z pradawnej pszenicy 2ab uzyskały certyfikaty oraz tytuł TOP Produkt, oba wypieki uzyskały maksymalne noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny.

Dodatkowo możemy poszczycić się tytułem Mecenasa Kultury Powiatu Sulęcińskiego oraz partnerem wielu akcji charytatywnych, poświęconych dzieciom i osobom niepełnosprawnym.

Certyfikaty i normy

22000:2018

Norma jakości obowiązuje we wszystkich Zakładach Produkcyjnych Leks Sp. z o.o.

» Zaświadcza się, że System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności Organizacji został zatwierdzony przez ISOQAR jako zgodny z wymaganiami ISO 22000:2018

Certyf Ekogwarancja

Ekogwarancja PTRE

To obecnie największa ogólnopolska jednostka certyfikującą produkty spełniające wymagania Unii Europejskiej zawarte w Rozporządzeniu 2092/91/EWG, wdrożonym do polskiego prawa ustawą o rolnictwie ekologicznym.

Produkty BIO produkowane w Leks Sp. z o.o. posiadają Certyfikat zgodności Ekogwarancja PTRE.

Aktualności Leks

Oferta świąteczna w Leks!

13 grudnia 2021

Dopiero co rozkoszowaliśmy się letnimi owocami oraz smakami jesieni, a tu zanim

Nowości produktowe

KONKURS: Leksymir w podrózy!

19 listopada 2021

Weź udział w konkursie: Leksymir w podróży! Jeśli lubisz wyzwania, zarówno kulinarne,

Artykuły

RogaLOVE święto!

29 października 2021

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że zjedzenie w listopadzie chociaż jednego

Aktualności

Jak smakuje jesień?

22 października 2021

Czy Wam też każda pora roku kojarzy się z innymi smakami? W

Promocje

Jesienna oferta w Leks!

7 października 2021

Idzie jesień - czas na kocyk, ciepłą herbatkę i... coś pysznego na

Promocje

Wypieczona oferta – najlepsze bułki w promocyjnych cenach

14 września 2021

Przyszedł wrzesień. Dzieci wróciły do szkoły, a dni zaczęły być coraz krótsze.

Promocje